Նպատակային խումբ | Ֆիզիկական անձինք - ավանդատուներ |
Վարկի առավելագույն գումար | Մինչև ավանդի 100%: Ավանդի տոկոսները ժամկետի սկզբում ստանալու դեպքում վարկի առավելագույն գումարի չափը կազմում է ավանդի գումարի մինչև 90%: |
Վարկի առավելագույն ժամկետը | Ավանդի ժամկետով, բայց 5 տարուց ոչ ավել: Եթե մեկ վարկի համար գրավ հանդիսացող ավանդի գումարը բավականացնում է երկրորդ (կամ ավել) վարկի տրամադրման համար, ապա երկրորդ և հաջորդ վարկի վերջնաժամկետի օրը պետք է համընկնի առաջին վարկի վերջնաժամկետի հետ: |
Վարկի հաստատման ժամկետը | Մինչև 10 րոպե |
Վարկի տրամադրման ժամկետը** | Մինչև 30 րոպե |
Ավանդի արժույթ | AMD |
Վարկի արժույթ | AMD |
Ավանդի տոկոսադրույքին գումարվող վարկի տոկոսադրույք | 4.5% (բայց ոչ պակաս քան տվյալ արժույթով Բանկում սահմանված ժամկետային ավանդի առավելագույն %-ը) |
| Փաստացի տոկոսադրույք | 9%-14.5% |
Հայտի ուսումնասիրման վճար | Սահմանված չէ |
Վարկի տրամադրման միջնորդավճար | Սահմանված չէ |
Վարկի սպասարկման միջնորդավճար | Սահմանված չէ |
Միջնորդավճար գերածախսի դիմաց | Գերածախսի դեպքում դադարում է գործել պայմանագրով նախատեսված տոկոսադրույքը և վարկային գծի սահմանաչափը գերազանցող գերածախսի վրա հաշվեգրվում է են տոկոսադրույքներ 36.5% դրույքով: |
Հիմնական պարտքի չափը նվազագույն մնացորդի հաշվարկի համար | 10% |
Վարկային սահմանաչափի մարման մաս (հաճախորդի ընտրությամբ) | Քարտային հաշվին մուտքագրված յուրաքանչյուր գումարի 20% չափով |
Տոկոսագումարի հաշվարկման և վճարման կարգը | Տոկոսագումարի հաշվարկը կատարվում է վարկի գումարի օգտագործված մասի նկատմամբ օգտագործման օրվանից օրական կտրվածքով և ենթակա է վճարման ամսական պարբերականությամբ: |
Տուգանքներ | Մինչև յուրաքանչյուր ամսվա վերջին աշխատանքային օրը ենթակա է մարման (վճարման) նախորդող երկրորդ ամսվա վերջին աշխատանքային օրվա դրությամբ վարկային սահմանաչափի օգտագործված մասի 10%-ը ներառյալ տվյալ պահին հաշվեգրված տոկոսագումարը, հակառակ դեպքում գանձվում է տուգանք` 5000 ՀՀ դրամ: |
Ժամկետանցում / տույժեր | Վարկային գծի ժամկետանցման դեպքում, ինչպես նաև վարկի մարման վերջնաժամկետը լրանալու հաջորդ օրը դադարում է գործել պայմանագրում նշված տոկոսադրույքը և օգտագործված վարկային գծի և հաշվեգրված տոկոսագումարների նկատմամբ մինչև փաստացի մարումը կիրառվում է տույժ օրեկան 0.13%-ի չափով: |
Հաճախորդի վարկային պատմության նկատմամբ պահանջներ | Սահմանված չեն |
Վարկային հաշվի գծով քաղվածքի/տեղեկանքի տրամադրում
| “ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ” ՓԲԸ գործող Բանկային հաշիվների բացման և սպասարկման պայմանների և սակագների համաձայն |
* Բացառությամբ “ՎՏԲ-Մանկություն” ավանդատեսակի:
** Վարկը տրամադրվում է հաճախորդի Բանկում գործող քարտին:
Ուշադրություն` վարկի տոկոսագումարները հաշվարկվում են անվանական տոկոսադրույքի հիման վրա: Իսկ տարեկան փաստացի տոկոսադրույքը ցույց է տալիս, թե որքան կարժենա վարկը ձեզ համար տոկոսագումարները և այլ վճարները սահմանված ժամկետներում եվ չափերով կատարելու դեպքում: Տարեկան փաստացի տոկոuադրույքի հաշվարկման կարգը կարող եք գտնել հետևյալ հասցեում.
Ուշադրություն` Արտարժույթով վարկերի դեպքում փոխարժեքի փոփոխությունը կարող է ազդել վարկի մարումների վրա:
Զգուշացում՝ պարտավորությունները չկատարելու կամ գրավի անբավարարության դեպքում պարտավորությունները կարող են մարվել վարկառուի այլ գույքի հաշվին:
Զգուշացում՝ Ձեր գույքը (տունը, մեքենան կամ այլ) կարող է առգրավվել, եթե Դուք ժամանակին չկատարեք ձեր տոկոսագումարների և վարկի գումարի մարումները:

Целевая группа | Физ. лица-вкладчики |
Максимальная сумма кредита | До 100% от суммы депозита. В случае получения процентов вклада в начале срока максимальная сумма кредита составляет до 90% от суммы вклада. |
Максимальный срок кредита | На срок депозита, но не более 5 лет. Если сумма вклада, являющегося залогом для одного кредита, достаточна для предоставления второго (или более) кредита, то день окончания действия второго и последующего кредита должен совпадать с датой окончания действия первого кредита. |
Срок утверждения | до 10 минут |
Срок предоставления** | до 30 минут |
Валюта депозита | AMD |
Валюта кредита | AMD |
Процентная ставка кредита, прибавляемая к проценту по депозиту | 4.5% (но не менее установленного в Банке максимального % на срочный вклад по данной валюте) |
| Фактическая процентная ставка | 9%-14.5% |
Комиссия за рассмотрение заявки | Не предусмотрена |
Единовременная комиссия за выдачу кредита | Не предусмотрена |
Ежемесячная комиссия за обслуживание ссудного счета | Не предусмотрена |
Комиссия за оверлимит | При оверлимите прекращает действие указанная договором процентная ставка и на превышенную часть кредитного лимита начисляются проценты ставкой 36,5% |
Размер суммы основного долга для расчета минимального остатка | 10% |
Доля погашения кредитного лимита (по выбору клиента) | 20% от каждой внесенной на карточный счет суммы |
Порядок расчета и уплаты процентов | Расчет процентов производится ежедневно на используемую часть суммы со дня использования и подлежит уплате ежемесячно |
Штрафы | до последнего рабочего дня каждого месяца подлежит погашению (уплате) 10% от использованной части кредитного лимита по состоянию на последний рабочий день предыдущего второго месяца, включая начисленную на данный момент сумму процентов, в обратном случае взимается штраф в размере 5,000 драмов РА. |
Просрочка/пени | При просрочке, а также на следующий день после истечения срока кредитной линии, прекращает действие указанная договором процентная ставка и на использованную сумму кредитной линии и начисленных процентов применяется пеня в размере 0.13% ежедневно. |
Требования к кредитной истории Заемщика/ поручителя | Не предусмотрена |
Предоставление выписки/справки по кредитному счету | Согласно Условиям и тарифам открытия и обслуживания банковских счетов физических лиц, действующим в ЗАО Банк “Банк ВТБ (Армения)” |
* За исключением вклада “ВТБ-Детство”
** Кредит предоставляется на действующую карту клиента в Банке.
- Клиент не предоставил все документы, необходимые для получения кредита;
Внимание! В случае кредитов в иностранной валюте изменения курсов могут повлиять на погашения кредита.
Внимание: Уважаемый Клиент, после принятия положительного решения по кредитной заявке и до подписания кредитного договора, в соответствии с Регламентом 8/05 “О правилах делового поведения финансовых организаций”, утвержденного 28-го июля 2009г. решением совета ЦБ РА номер 229-Н, Банк Вам предоставляет Индивидуальный листок, где будут представлены индивидуальные условия предоставляемого Вам кредита.