Ավտովարկավորման շահավետ պայմաններ Renault Armenia-ի հետ
Նպատակային նշանակություն | Վարկ ֆիզիկական անձանց՝ ''Renault Armenia'' ավտոսրահից ավտոմեքենաներ ձեռք բերելու նպատակով |
Վաճառքի ուղի | ''Renault Armenia'' ավտոսրահ և հաճախորդի փաստացի բնակության վայրին/աշխատանքին ամենամոտ մասնաճյուղը |
Արժույթ | ՀՀ դրամ |
Տարեկան անվանական տոկոսադրույք | 9.6-11.6% |
Sարեկան փաստացի տոկոսադրույք | 12.5 – 17% |
Նվազագույն կանխավճար | 10% |
Վարկ/գրավ առավելագույն հարաբերակցություն | 90% |
Առավելագույն ժամկետ | 5 տարի` ժամկետի ավարտին վարկի մնացորդի չափով 2 տարով վարկի երկարաձգման հնարավորության պայմանով (միայն մնացորդային վճարման դեպքում): |
Վարկի առավելագույն գումար | 28,000,000 ՀՀ դրամ |
Ամենամսյա միջնորդավճար վարկային հաշվի սպասարկման համար | Այն դեպքում, եթե կանխավճարը < 45%, հաճախորդի ընտրությամբ հնարավոր է 2 տարբերակներից մեկը՝ 1) հայտի ձևակերպման պահին գրավի–ավտոմեքենայի շուկայական արժեքի 0.18%, 2) վարկի մնացորդի 0.18%: Այն դեպքում, եթե կանխավճարը ≥ 45%՝ վարկի մնացորդի 0.18%: |
Վարկի տրամադրման միանվագ միջնորդավճար | 20․000 ՀՀ դրամ |
Վարկառուի կողմից պարատավորությունների չկատարման դեպքում տույժեր | 0.09% չափով տույժ ժամկետանց վարկի մայր գումարի և տոկոսագումարի նկատմամբ` ամեն ժամկետանց օրվա համար |
Վարկի մնացորդի չափով` եկամուտներին համապատասխան: Ապահովագրվում է դժբախտ պատահարի արդյունքում աշխատունակության կորուստը /ապահովագրվում է Վարկառուն/համավարկառուն և այն անձինք, որոնք կրում են համապարտ /հաճախորդին հավասար/ պատասխանատվություն բանկի առջև վարկի մարման համար/ եկամուտներին համապատասխան/ վարկի մնացորդի չափով | |
Վճարունակության գնահատում` | Այն դեպքում, երբ հաճախորդը վճարում է 40% կանխավճար, ապա ստուգվում է միայն հաճախորդի աշխատանքի փաստի առկայությունը: |
Գրավի առարկա | Ձեռք բերվող ավտոմեքենա |
| Գույքի ապահովագրություն` ԿԱՍԿՈ | Իրականացնում է Բանկի կողմից 1 (մեկ) տարվա ժամկետով: Ընդ որում՝ 1) վարկային հաշվի սպասարկման ամսական միջնորդավճարը գրավի շուկայական արժեքից սահմանելու դեպքում ապահովագրությունը իրականացնում է գրավի–ավտոմեքենայի շուկայական արժեքի գումարով: Յուրաքանչյուր հաջորդ տարի ապահովագրության պայմանագիրը երկարացվում է 1 (մեկ) տարով՝ ավտոմեքենայի նախորդ տարվա շուկայական արժեքի գումարով, հանած 10%: 2) վարկային հաշվի սպասարկման ամսական միջնորդավճարը վարկի մնացորդից սահմանելու դեպքում ապահովագրությունը իրականացնում է վարկի հիմնական գումարով: Յուրաքանչյուր հաջորդ տարի ապահովագրության պայմանագիրը երկարացվում է 1 (մեկ) տարով վարկի մնացորդի չափով: Ընդ որում ավտոմեքենայի շուկայական արժեքը յուրաքանչյուր տարի նվազեցվում է 10-ով%: Վերջին տարում ապահովագրությունն իրականացվում է մնացած ժամկետի համար: Ապահովագրությունը չի երկարաձգվում, եթե հաճախորդի օբյեկտիվ ռիսկը 5 է: Ապահովագրությունը գործում է ՀՀ, ԼՂՀ և Վրաստանի տարածքում: |
Օգտվելով տվյալ վարկատեսակից Դուք հնարավորություն եք ստանում վարկին զուգահեռ ձեռք բերել նաև վարկային քարտ (Companion Cards) առանց հավելյալ փաստաթղթեր ներկայացնելու: Պայմանները`այստեղ
Ուշադրություն` վարկի տոկոաագումարները հաշվարկվում են անվանական տոկոաադրույքի հիման վրա: Իսկ տարեկան փաստացի տոկոսադրույքը ցույց է տալիս թե որքան կարժենա վարկը ձեզ համար տոկոսագումարները և այլ վճարները սահմանված ժամկետներում և չափերով կատարելու դեպքում: Տարեկան փաստացի տոկոսադրույքի հաշվարկման կարգը կարող եք գտնել այստեղ:

Выгодные условия автокредитования с Renault Armenia
Целевое назначение | Кредит физ. лицам на приобретение автомобилей из автосалона “Renault Armenia” |
Канал продаж | Автосалон “Renault Armenia” и филиал, ближайший к месту фактического проживания/работы клиента |
Годовая номинальная процентная ставка | 9.6-11.6% |
Годовая фактическая процентная ставка | 12.5 – 17% |
Минимальный первоначальный взнос | 10% |
Максимальный срок кредита | 5 лет - с условием возможности пролонгации кредита на 2 года на сумму остатка кредита по окончанию его срока (только в случае остаточного платежа). |
Минимальный срок кредита | 1 лет |
Способ погашения | 1.Равномерные ежемесячные (аннуитетные) платежи |
Максимальная сумма кредита | 28,000,000 AMD |
Минимальная сумма кредита | 1,000,000 AMD |
Срок принятия | 5 (пять) рабочих часов |
Ежемесячная комиссия за обслуживание ссудного счета | В случае первоначального взноса < 45%, по выбору клиента, возможен 1 из 2-х вариантов: 1) 0.18% от суммы рыночной стоимости залога–автомобиля на момент оформления заявки, 2) 0.18% от остатка кредита. В случае первоначального взноса ≥ 45% - 0.18% от остатка кредита. |
Единовременная комиссия за выдачу кредита | 20.000 драмов РА |
Освобождение залога (обязательное) | 1 000 AMD |
Пеня при неисполнении обязательств заемщиком | Пеня в размере 0.09% от просроченного кредита и суммы процентов за каждый просроченный календарный день |
В размере остатка суммы кредита – в соответствии с доходами. Страхуется потеря дееспособности в результате несчастного случая/ страхуется заемщик/созаемщик и другие лица, несущие солидарную/ равную с заемщиком ответственность перед Банком за погашение кредита/ в соответствии с доходами/ в размере остатка кредита. | |
Статус | 1. Резидент РА, который имеет постоянную прописку или фактическое местожительство, указанное в документе,удостоверяющем личность 2. Граждане, прописанные в НКР, получающие доходы в РА |
Созаемщик | Физ. лицо (муж, жена, мать, отец, совершеннолетние дети, брат, сестра, мужья/жены сестер/братьев, сестры/братья мужа/жены, родители супруги/супруга, тети, дяди, бабушки, дедушки). Число созаемщиков не должно превышать 2. |
Требования к платежеспособности | В случае если клиент осуществляет первоначальный взнос в размере 40%, то проверяется только наличие факта работы клиента. |
Предмет залога | Приобретаемый автомобиль |
| Имущественное страхование - КАСКО | Осуществляется со стороны Банка сроком на 1 (один) год. При этом:
Перечень необходимых документов для заемщика/созаемщика по автокредитованию на первичном рынке
Воспользовавшись данным видом кредитования, Вы получаете возможность параллельно кредиту получить кредитную карту (Companion Cards) без предоставления дополнительных документов. Условия- здесь