| Վարկառու | Համավարկառու/ Երաշխավոր |
2. | Անձը հաստատող փաստաթուղթ - ՀՀ քաղաքացիների դեպքում` անձնագիր կամ նույնականացման քարտ, ոչ ՀՀ քաղաքացիների դեպքում` անձը հաստատող փաստաթուղթ* ՀՀ քաղաքացու դեպքում` հանրային ծառայությունների համարանիշ (սոցիալական քարտ) կամ նույնականացման քարտ**, հանրային ծառայությունների համարանիշի (սոցիալական քարտի) կամ նույնականացման քարտի բացակայության դեպքում` հանրային ծառայությունների համարանիշ չստանալու վերաբերյալ տեղեկանք Եթե Վարկառուն/Համավարկառուն ամուսնացած է, նաև կնոջ/ամուսնու փաստաթղթերը: ** Նույնականացման քարտի ներկայացման դեպքում պարտադիր է հանրային ծառայությունների համարանիշի առկայությունը նույնականացման քարտի վրա: | ✓ |
3. | Հիմնական գործատուից եկամուտների վերաբերյալ տեղեկանք և/կամ այլ եկամուտները հավաստող փաստաթղթեր*** կամ եկամուտները հաստատող փաստաթղթերի պատճեններ**** | ✓ |
4. | Վաճառող-կազմակերպությունից տեղեկանք ավտոմեքենայի գնի և մոդելի վերաբերյալ |
5. | Անհրաժեշտության դեպքում Բանկի կողմից կարող են պահաջվել այլ փաստաթղթեր | ✓ |
* Տվյալ վարկային պրոդուկտի պայմաններով և սակագներով նախատեսված մասնավոր դեպքերում ոչ ՀՀ քաղաքացու կամ ՀՀ-ում գրանցում չունեցող ՀՀ քաղաքացու համար` կացության քարտ կամ ՀՀ Ոստիկանությունից գրանցման մասին տեղեկանք, իսկ դրանց բացակայության դեպքում` աշխատանքային պայմանագիր: Ուժային կառույցների աշխատակիցների դեպքում` հետևյալ փաստաթղթերից մեկը.
*** Տեղեկանքը չի պահանջվում Վարկառուից, եթե վերջինս ստանում է աշխատավարձ Բանկի միջոցով:
**** Հաճախորդի կողմից եկամուտները հաստատող փաստաթղթի պատճենը տրամադրվում է միայն այն դեպքում, եթե վերջին օրացուցային ամսվա ընթացքում հաճախորդը ձևակերպել է այլ վարկ Բանկում, որի ժամանակ տրամադրվել է եկամուտների վերաբերյալ տեղեկանքի օրիգինալը, ընդ որում փաստաթղթի պատճենի վրա պարտադիր պետք է առկա լինի մասնաճյուղի աշխատակցի կողմից գրառում այն մասին, թե որ վարկային փաթեթում է գտնվում փաստաթղթի օրիգինալը (վարկային պայմանագրի համարի նշումով):

| Заемщик | Созаемщик/ Поручитель | |
2. | Документ, удостоверяющий личность, – в случае граждан РА паспорт или ID карта, в случае неграждан РА – документ, удостоверяющий личность* Для гражданина РА номер общественных услуг (социальная карта) или ID карта**, при отсутствии номерa общественных услуг (социальной карты) или ID карты справка о неполучении номера общественных услуг. В случае, если Заемщик/Созаемщик замужем/женат также документы мужа/жены. ** В случае предъявления ID карты обязательным условием является наличие на ID карте номера общественных услуг. | ✓ | |
3. | Справка о доходах от основного работодателя и/или документы, подтверждающие иные доходы, *** или копии документов, удостоверяющих доходы **** | ✓ | |
4. | Справка с фирмы-продавца о цене и модели автомобиля |
5. | В случае необходимости со стороны Банка могут быть потребованы иные документы. | ✓ | |
* В частных случаях, предусмотренных условиями и тарифами данного кредитного продукта, для негражданина РА или гражданина РА, не имеющего прописку в РА: вид на жительство или справка из Полиции РА о регистрации, а при их отсутствии – трудовой договор. В случае сотрудников силовых структур - один из следующих документов:
*** Справка не требуется от Заемщика, получающего заработную плату в Банке.
**** Kопия документа, удостоверяющего доходы, предоставляется со стороны клиента только в том случае, если в течение последнего календарного месяца клиент оформил в Банке другой кредит, по которому был предоставлен оригинал справки о доходах, причем на копии документа обязательно должна быть надпись со стороны сотрудника филиала о том, в каком кредитном досье находится оригинал документа (с указанием номера кредитного договора).