Ներկայումս հնարավորությունն անորոշ ժամկետով անհասանելի է:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ն առաջարկում է էլեկտրոնային հասանելիություն ռուսական, ամերիկյան և եվրոպական շուկաներում արժեթղթերով բրոքերային գործարքներ իրականացնելու համար Quik առևտրային համակարգի և «ՎՏԲ Կապիտալ Բրոքեր» ՍՊԸ-ի «Мои Инвестиции» հեռախոսային հավելվածի միջոցով:
QUIK (անգլ. Quickly Updatable Information Kit — Արագ թարմացվող Ինֆորմացիոն Հարթակ) — ծրագրային ամբողջություն բորսայական առևտրին առցանց ռեժիմով հասանելիություն ստանալու համար:
QUIKհամակարգի ինտերֆեյս
Առևտրային համակարգին միանալու համար անհրաժեշտ համակարգչային և ծրագրային նվազագույն պահանջներն են․
«Мои Инвестиции» հեռախոսային հավելվածն ապահովում է լայն և հարմարավետ հասանելիություն ռուսական, ամերիկյան և եվրոպական արժեթղթերի շուկաների ներդրումային գործիքներին և ուղղված է այն հաճախորդներին, ովքեր ինքնուրույն են կառավարում իրենց ներդրումները:
Հավելվածի միջոցով կարելի է գնել և վաճառել արժեթղթեր, տեսնել յուրաքանչյուր գործարքից և ամբողջ պորտֆելից ձևավորված ֆինանսական արդյունքները, հետևել բորսայական գործիքների գնանշումների փոփոխություններին:
Բրոքերային և պահառության ծառայությունների սակագներ և պայմաններ
'ՎՏԲ Կապիտալ Բրոքեր' ՍՊԸ հարթակի միջոցով բրոքերային ծառայությունների մատուցում ռուսական շուկայում, բացառությամբ 'Ա' կարգի պետությունների և oվշորային գոտու (երկրների) ռեզիդենտ հաճախորդների և գրանցված իրավաբանական անձանց հետ | ||
Առևտրային օրվա ընթացքում շրջանառություն, Ռուբ. | Սակագին | |
մինչև 100 000 Ռուբ. | 0.087% գործարքի գումարից, նվազագույնը 1'000 ՀՀ դրամ | |
100 000-ից մինչև 1 000 000 Ռուբ. | 0.066% գործարքի գումարից, նվազագույնը 1'000 ՀՀ դրամ | |
1 000 000-ից մինչև 10 000 000 Ռուբ. | 0.053% գործաքրի գումարից | |
10 000 000-ից մինչև 100 000 000 Ռուբ. | 0.04% գործարքի գումարից | |
100 000 000 Ռուբ. և ավելի | 0.031% գործարքի գումարից | |
1. Սակագներում ներառված չեն այլ կազմակերպությունների (առևտրային համակարգեր, բորսաներ, դեպոզիտարիաներ, պահառուներ, ռեեստրավարներ և այլ) ծախսերը և հարկերը: 2. Սակագներում ներառված չեն հարկերը: 3. Սակագները ներառում են ՙՎՏԲ Կապիտալ Բրոքեր՚ ՍՊԸ-ի միջնորդավճարները։ 4. Սակագները չեն ներառում միջազգային փոխանցումների և այլ ընկերությունների միջնորդավճարները, հարկերը։ | ||
'ՎՏԲ Կապիտալ Բրոքեր' ՍՊԸ հարթակի միջոցով բրոքերային ծառայությունների մատուցում Ամերիկյան և Եվրոպական շուկաներում, բացառությամբ 'Ա' կարգի պետությունների և oֆշորային գոտու (երկրների) ռեզիդենտ հաճախորդների և գրանցված իրավաբանական անձանց հետ | ||
Երկիր | Սակագին | Նվազագույնը* |
ԱՄՆ NYSE NASDAQ | USD 0.01 յուրաքանչյուր արժեթղթի համար | USD 10 |
Մեծ Բրիտանիա LSE SETS LSE IOB | 0.12% գործարքի գումարից 0.11% գործարքի գումարից | GBP 26**/USD 26 USD 26 |
Գերմանիա XETRA | 0.17% գործարքի գումարից | EUR 26 |
Փարիզ, Ամստերդամ EURONEXT | 0.17% գործարքի գումարից | EUR 26 |
1. Սակագներում ներառված չեն այլ կազմակերպությունների (առևտրային համակարգեր, բորսաներ, դեպոզիտարիաներ, պահառուներ, ռեեստրավարներ և այլ) ծախսերը և հարկերը: 2. Սակագներում ներառված չեն հարկերը: 3. Սակագները ներառում են ՙՎՏԲ Կապիտալ Բրոքեր՚ ՍՊԸ-ի միջնորդավճարները։ 4. Սակագները չեն ներառում միջազգային փոխանցումների և այլ ընկերությունների միջնորդավճարները, հարկերը։ 5. Սակագները գանձվելու են ԱՄՆ դոլարին/ Եվրոյին համարժեք ՀՀ դրամով: ** Եթե գործարքի արժույթը GBP է | ||
'ՎՏԲ Կապիտալ Բրոքեր' ՍՊԸ-ի միջոցով բրոքերային ծառայությունների մատուցման առևտրի պայմանները և Պահառության սակագները, բացառությամբ 'Ա' կարգի պետությունների և oֆշորային գոտու (երկրների) ռեզիդենտ հաճախորդների և գրանցված իրավաբանական անձանց հետ | |
Առևտրի պայմաններ | Սակագին |
Բրոքերային հաշվի բացում | Անվճար |
Արժեթղթերի փոխանցում (յուրաքանչյուր փոխանցման համար) | 1,200 ՌԴ ռուբլուն համարժեք ՀՀ դրամ, հաշվարկված փոխանցման օրվա դրությամբ ՀՀ ԿԲ փոխարժեքով |
Դրամական միջոցների փոխանցում (յուրաքանչյուր փոխանցման համար)` - ՌԴ ռուբլու և այլ արտարժույթի դեպոնացում/ապադեպոնացում | Անվճար |
Նվազագույն դեպոզիտ՝ 1. ռուսական շուկայում 2. ամերիկյան և եվրոպական շուկաներում | 1. բացակայում է 2. 3,000 ԱՄՆ դոլար կամ համարժեք այլ արժույթ |
Բրոքերային գործարքների կնքման նպատակով QUIK էլեկտրոնային առևտրային համակարգի հեռացված տերմինալի և հեռախոսային հավելվածի տրամադրում և սպասարկում | 500 ՀՀ դրամ ամսական* |
Պահառության (միջին օրական մնացորդ, Ռուբ.) | Սակագին** |
1-ից մինչև 10 000 000 Ռուբ. | 0.076% տարեկան, նվազագույնը 6,000 ՀՀ դրամ |
10 000 001-ից ավելի Ռուբ. | 0.05% տարեկան |
Արժեթղթերի համար, որոնք չունեն շուկայական գին | 500 ՌԴ ռուբլի ամսական կամ համարժեք ՀՀ դրամ հաշվարկված փոխանցման օրվա դրությամբ ՀՀ ԿԲ փոխարժեքով |
Արժեթղթերով կորպորատիվ գործողությունների իրականացման հետ կապված լրացուցիչ ծառայություններ | Սակագին |
Ամերիկյան արժեթղթերի եկամուտների վճարման նպատակով անձի նույնականացման ձևաթղթի մշակում` արժեթղթերի պահառության վայր ներկայացնելու համար. ա) ֆիզիկական անձի համար բ) իրավաբանական անձի համար | ա) 700 ՌԴ Ռուբլի բ) 4,000 ՌԴ Ռուբլի համարժեք ՀՀ դրամ, հաշվարկված փոխանցման օրվա դրությամբ ՀՀ ԿԲ փոխարժեքով |
Կամավոր կորպորատիվ գործողությանը մասնակցելու համար հանձնարարականի ընդունում և մշակում / չեղարկում (յուրաքանչյուր հանձնարարականի դեպքում) | 750 ՌԴ ռուբլի (Ոչ բանկային/վարկային կազմակերպություն ԲԸ ԱՀԴ-ի կատարմամբ) 3,500 ՌԴ ռուբլի (ՎՏԲ Բանկ (ՀԲԸ) կատարմամբ) համարժեք ՀՀ դրամ, հաշվարկված փոխանցման օրվա դրությամբ ՀՀ ԿԲ փոխարժեքով |
Հարկային բացահայտում ԱՄՆ թողարկողների արժեթղթերի եկամտի վճարման համար (պատշաճ կերպով W8 ձևաթուղթ չտրամադրելու դեպքում) | 2,500 ՌԴ Ռուբլի (յուրաքանչյուր բացահայտման համար) համարժեք ՀՀ դրամ, հաշվարկված փոխանցման օրվա դրությամբ ՀՀ ԿԲ փոխարժեքով |

В настоящее время возможность на неопределенное время недоступна.
ЗАО "Банк ВТБ (Армения)" предлагает электронный доступ для заключения брокерских сделок на российском, американском и европейском рынках ценных бумаг через удаленный терминал Quik и Мобильное приложение“Мои инвестиции” ООО "ВТБ Капитал Брокер".
Интернет-трейдинговая система QUIK (ТС) —это программный комплекс для обеспечения доступа к биржевым торговым системам в режиме онлайн.
Интерфейс программы QUIK
Для подключения к ТС необходимо обеспечить следующие минимальные требования к персональному компьютеру и программному обеспечению:
Приложение ВТБ Мои Инвестиции предоставляет удобный доступ к широкому перечню инвестиционных инструментов российского, американского и европейского рынков ценных бумаг и ориентировано на клиентов, самостоятельно управляющих своими инвестициями.
С помощью приложения можно покупать и продавать ценные бумаги, видеть финансовый результат каждой операции и всего портфеля, отслеживать изменения котировок биржевых инструментов.
Брокерские тарифы, условия торгов и депозитарного обслуживания
Брокерские сделки на Российском рынке ценных бумаг через терминал брокера ООО "ВТБ Капитал Брокер"за исключением клиентов-резидентов и юридических лиц государств категории "А" и оффшорной зоны (стран) | ||
Оборот по сделкам за торговый день, руб. | Комиссия | |
менее 100 000 | 0.087% от суммы сделки, мин. 1,000 драмов РА | |
от 100 000, но менее 1 000 000 | 0.066% от суммы сделки, мин. 1,000 драмов РА | |
от 1 000 000, но менее 10 000 000 | 0.053% от суммы сделки | |
от 10 000 000, но менее 100 000 000 | 0.04% от суммы сделки | |
от 100 000 000 | 0.031% от суммы сделки | |
1. Тарифы не включают налоги и комиссии других компаний (торговые системы, биржи, депозитарии, реестродержатели и.т.д.). 2. Тарифы не включают налоги 3. Тарифы включают комиссионные ООО "ВТБ Капитал Брокер" 4. Тарифы не включают комиссионные за международные переводы, налоги и комиссионные других компаний. | ||
Брокерские сделки на Американском и Европейском рынках ценных бумаг через терминал брокера ООО "ВТБ Капитал Брокер" за исключением клиентов-резидентов и юридических лиц государств категории "А" и оффшорной зоны (стран) | ||
Страна | Комиссия | Минимум* |
США NYSE NASDAQ | USD 0.01 за каждую ценную бумагу | USD 10 |
Германия XETRA | 0.17% от суммы сделки | EUR 26 |
Франция, Нидерланы EURONEXT | 0.17% от суммы сделки | EUR 26 |
1. Тарифы не включают налоги и комиссии других компаний (торговые системы, биржи, депозитарии, реестродержатели и.т.д.). 2. Тарифы не включают налоги 3. Тарифы включают комиссионные ООО "ВТБ Капитал Брокер" 4. Тарифы не включают комиссионные за международные переводы, налоги и комиссионные других компаний. 5. Тарифы будут взиматься в драмах РА, в эквиваленте долларов США/Евро. * Тарифы установлены на суммарный объем всех заключенных за торговый день сделок в рамках одного поручения. ** Если валюта сделки GBP. | ||
БУсловия торгов и Депозитарные тарифы при предоставлении брокерских услуг через ООО ВТБ Капитал Брокер, за исключением клиентов-резидентов и юридических лиц государств категории "А" и оффшорной зоны (стран) | ||
Условия торгов | Комиссия | |
Открытие брокерского счета | Бесплатно | |
Перевод ценных бумаг (для каждого перевода) | 1,200 руб РФ в эквиваленте драмов РА, рассчитанных по курсу ЦБ РА установленному в день перевода | |
Перевод денежных средств (для каждого перевода): -депонирование/списание российских рублей и иной инвалюты | Бесплатно | |
Минимальный депозит: 1. на российском рынке 2. на американском и европейском рынках | 1. Отсувствует 2. 3,000 долларов США либо эквивалент в иной валюте | |
Предоставление и обслуживание удаленного терминала электронной торговой системы QUIK и мобильного приложения с целью заключения брокерских сделок | 500 драм РА ежемесячно* | |
Депозитарное обслуживание (на ежедневный остаток, руб.) | Комиссия** | |
от 1 до 10 000 000 руб. | 0.076% годовых, мин. 6,000 драм РА | |
более 10 000 001 руб. | 0.05% годовых | |
Для ценных бумаг, не имеющих рыночной цены | 500 руб РФ ежемесячно в эквиваленте драмов РА, рассчитанных по курсу ЦБ РА установленному в день перевода | |
Дополнительные услуги при проведении корпоративных действий по ценным бумагам | Комиссия | |
Обработка формы идентификации лица при выплате дохода по американским ценным бумагам в депозитарий места хранения ценных бумаг: а) для физического лица б) для юридического лица | a) 700 руб б) 4,000 руб в эквиваленте драмов РА, рассчитанных по курсу ЦБ РА установленному в день перевода | |
Прием и обработка/отмена поручения на участие в добровольном корпоративном действии | 750 руб. (с исполнением через НКО АО НРД) 3,500 руб (с исполнением через Банк ВТБ (ПАО)) в эквиваленте драмов РА, рассчитанных по курсу ЦБ РА установленному в день перевода | |
1. Тарифы включают комиссионные ООО "ВТБ Капитал Брокер", за исключением комиссионных за международные переводы, налогов и комиссий компаний-посредников ООО "ВТБ Капитал Брокер" , которые не включены в комиссии и возникли в следствие нестандартных сделок. * Тариф взимается лишь с тех клиентов, которые в течение одного месяца не заключали сделок. * *Тарифы будут взиматься ежемесячно. | ||