| Վարկառու/Համավարկառու* |
2. | Անձը հաստատող փաստաթղութ - ՀՀ քազաքացիների դեպքում` անձնագիր կամ նույնականացման քարտ, ոչ ՀՀ քաղաքացիների դեպքում` անձը հաստատող փաստաթուղթ** ՀՀ քաղաքացու դեպքում` հանրային ծառայությունների համարանիշ (սոցիալական քարտ) կամ նույնականացման քարտ***, հանրային ծառայությունների համարանիշի (սոցիալական քարտի) կամ նույնականացման քարտի բացակայության դեպքում` հանրային ծառայությունների համարանիշ չստանալու վերաբերյալ տեղեկանք Եթե Վարկառուն ամուսնացած է, նաև կնոջ/ամուսնու փաստաթղթերը: *** Նույնականացման քարտի ներկայացման դեպքում պարտադիր է հանրային ծառայությունների համարանիշի առկայությունը նույնականացման քարտի վրա, իսկ վարկային գործում պարտադիր է «IDCard տվյալներ» պատուհանի PrintScreen-ի առկայությունը: |
3. | Ուսումնական հաստատությունից տեղեկանք |
4. | Եկամուտների մասին տեղեկանք պահանջվում է Վարկառուից և/կամ Համավարկառուից միայն այն դեպքում, եթե վարկային հայտի շրջանակներում վերլուծվում են Վարկառուի և/կամ Համավարկառուի եկամուտները (վճարունակությունը) (բացառությամբ այն դեպքերի, երբ եկամուտը ստացվում է “ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ” ՓԲԸ-ի հաշիվներով): |
Եթե հաճախորդի եկամուտները ձևավորվում են ձեռնարկատիրական գործունեությունից | |
5. | Հաճախորդի Եկամուտների գնահատման հաշվետվություն` կատարված ՓՄՁ վարկավորման բաժնի մասնագետի կողմից` նշված ԱԱՀ և ստորագրած, ներառյալ լուսանկարները և ներքոնշյալ փաստաթղթերը` |
5.1 | Հարկ վճարողի հերթական համարը հաստատող փաստաթուղթ (ՀՎՀՀ-ի պատճեն) (առկայության դեպքում) |
5.2 | Պետական գրանցման վկայագիր/քաղվածք |
5.3 | Գործունեության տվյալ տեսակով զբաղվելու թույլտվության փաստաթղթերը /եթե օրենսդրության համաձայն տվյալ գործունեության համար անհրաժեշտ է համապատասխան մարմինների կողմից հատուկ թույլտվություն/ |
5.4 | Հաշվետու տարվա և դրան նախորդող տարվա նույն ժամանակահատվածի հարկային հաշվետվություններ |
5.5 | Առկայության դեպքում` վերջին 6 ամիսների եկամուտների և ծախսերի հաշվետվություններ (գրառումներ) |
5.6 | Տնօրենի, հիմնադրի և այլ կապված անձանց անձը հաստատող փաստաթղթերի և հանրային ծառայությունների համարանիշի (սոցիալական քարտերի) պատճենները |
5.7 | Կանոնադրության պատճեն և ռեեստրից տեղեկանք կանոնադրությունում կատարված վերջին փոփոխության վերաբերյալ |
5.8 | Գործունեության վայրի սեփականության վկայական կամ վարձակալության պայմանագիր (առկայության դեպքում) |
5.9 | Կազմակերպության տնօրենի և փոխկապակցված անձանց ԱՔՌԱ վարկային պատմության հարցման համաձայնագիր |
6. | Անհրաժեշտության դեպքում Բանկի կողմից կարող են պահաջվել այլ փաստաթղթեր |
* Անհրաժեշտության դեպքում կարող են պահանջվել Վարկառուի, Համավարկառուի միջև կապը հաստատող փաստաթղթեր:
** Տվյալ վարկային պրոդուկտի պայմաններով և սակագներով նախատեսված մասնավոր դեպքերում ոչ ՀՀ քաղաքացու կամ ՀՀ-ում գրանցում չունեցող ՀՀ քաղաքացու համար` կացության քարտ կամ ՀՀ Ոստիկանությունից գրանցման մասին տեղեկանք, իսկ դրանց բացակայության դեպքում` աշխատանքային պայմանագիր: Ուժային կառույցների աշխատակիցների դեպքում` հետևյալ փաստաթղթերից մեկը.

| Заемщик/Созаемщик * |
2. | Документ, удостоверяющий личность – в случае граждан РА паспорт или ID карта, в случае неграждан РА – документ, удостоверяющий личность ** Для гражданина РА номер общественных услуг (социальная карта) или ID карта ***, при отсутствии номерa общественных услуг (социальной карты) или ID карты справка о неполучении номера общественных услуг В случае если Заемщик/Созаемщик замужем/женат, - также документы мужа/жены. *** В случае предъявления ID карты обязательным условием является наличие на ID карте номера общественных услуг, а в кредитном досье обязательно наличие PrintScreen-а окна “Данные IDCard”. |
3. | Справка из учебного заведения |
4. | Справка о доходах требуется от Заемщика и/или Созаемщика только в том случае, если в рамках кредитной заявки анализируются доходы Заемщика и/или Созаемщика (платежеспособность) (за исключением тех случаев, когда доход получается по счетам ЗАО “Банк ВТБ (Армения)”). |
При доходах от бизнес-деятельности | |
5. | Отчет об оценке доходов клиента (резюме), произведенный специалистом Управления КМБ, с указанием ФИО и подписанный, включая фото и нижеупомянутые документы: |
5.1 | Документ, удостоверяющий индивидуальный номер налогоплательщика (копия ИНН) (при наличии) |
5.2 | Свидетельство/выписка о государственной регистрации |
5.3 | Документы, позволяющие осуществлять данный тип деятельности /если согласно законодательству для данного типа деятельности необходимо специальное соглашение соответствующих органов/ |
5.4 | Налоговые отчеты отчетного и предшествующего года за тот же период времени |
5.5 | Отчеты (записи) доходов и расходов за последние 6 месяцев (при наличии) |
5.6 | Копия документов, удостоверяющих личность, и номеров общественных услуг (социальных карт) директора, учредителей и прочих связанных лиц |
5.7 | Копия Устава и справка из реестра о последнем изменении в Уставе |
5.8 | Свидетельство собственности места ведения бизнеса либо договор аренды (при наличии) |
5.9 | Согласие Директора организации и связанных лиц на запрос из АКРА |
6. | В случае необходимости могут быть потребованы иные документы со стороны Банка. |
* При необходимости могут быть потребованы документы, удостоверяющие связь между Заемщиком, Созаемщиком.
** В частных случаях, предусмотренных условиями и тарифами данного кредитного продукта, для негражданина РА или гражданина РА, не имеющего прописку в РА: вид на жительство или справка из Полиции РА о регистрации, а при их отсутствии – трудовой договор. В случае сотрудников силовых структур - один из следующих документов: