¦ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ§ ՓԲԸ-ում բանկային հաշիվ բացելու համար անհրաժեշտ է ներկայացնել հետևյալ փաստատթղթերը`
1. Անձը հաստատող փաստաթուղթ1`
2. Հանրային ծառայությունների համարանիշ (սոցիալական քարտ) կամ Հանրային ծառայությունների համարանիշ (սոցիալական քարտ) չստանալու մասին տեղեկանք3` ՀՀ քաղաքացիների, օտարերկրյա քաղաքացիների (ովքեր ներկայացրել են ՀՀ կացության քարտ) և փախստականների համար:
3. ՀՀ օրենսդրության և Բանկի պահանջների համաձայն ձևակերպված լիազորագիր, եթե Բանկ է դիմել Հաճախորդի լիազորված անձը:
1 Ներկայացվող փաստաթղթերում պարտադիր պետք է լինի նշում քաղաքացիություն ունենալու վերաբերյալ:
2 Անհրաժեշտ է ներկայացնել նաև տեղեկանք հաշվառման կամ բնակության հասցեի վերաբերյալ:
3 Պարտադիր չէ, եթե Հաճախորդի կողմից ներկայացված նույնականացման քարտում, օտարերկրյա քաղաքացու՝ ՀՀ կացության քարտում և փախստականի ինքնությունը հաստատող փաստաթղթում Հանրային ծառայության համարանիշն առկա է,կամ եթե Հաճախորդը տալիս է ԷԿԵՆԳ համակարգից անձնական տվյալների ստացման համաձայնություն:

Для открытия банковского счета в ЗАО “Банк ВТБ-Армения'' необходимо предоставить следующие документы:
1. Документ, удостоверяющий личность1:
2. Номер общественных услуг (карта социального обеспечения) или справка о неполучении номера общественных услуг (карты социального обеспечения)3 –для граждан РА, для иностранных граждан (которые предоставили вид на жительство) и для беженцев.
3. Доверенность, оформленную в соответствии с законодательством РА и требованиями Банка, если в Банк обратился доверенное лицо Клиента.
1 В предоставленных документах обязательно должна быть метка о гражданстве.
2 Необходимо предоставить также справку касательно адреса регистрации или месту проживания.
3 Необязательно, если предоставленные Клиентом идентификационная карта, для иностранных граждан-вид на жительства и документ, удостоверяющий личность беженца содержат Номер общественных услуг,или если Клиент дает согласие на получение персональных данных из системы ԷԿԵՆԳ.