Առանց միջնորդավճարի գյուղատնտեսներին ոսկյա իրերի գրավադրմամբ միկրովարկերի տրամադրման պայմաններ ու սակագներ
| 1 | Ընդհանուր նկարագրություն | |
| 1.1 | Վաճառք | Հաճախորդի աշխատանքի վայրին / փաստացի բնակության վայրին ամենամոտ մասնաճյուղ/ |
| 1.2 | Նպատակային նշանակություն | ՀՀ ռեզիդենտ հանդիսացող ֆիզիկական անձանց-գյուղատնտեսներին ոսկյա իրերի գրավադրմամբ սպառողական միկրովարկ |
| 2 | Հիմնական պայմաններ | |
| 2.1 | Մարման եղանակ | 1) անուիտետային վճարումներ, 2) վարկի գումարի 31% մարվում է անուիտետային վճարումներով մինչև նախավերջին մարումը, իսկ վարկի գումարի 69% գումարած հիմնական պարտքի մնացորդի վրա հաշվեգրված տոկոսները մարվում են ժամկետի վերջում: |
| 2.2 | Վարկի արժույթ | ԱՄՆ դոլար (USD) |
| 2.3 | Վարկի դիմաց վճարվող տոկոսների արժույթ | ՀՀ դրամ (AMD) |
| 2.4 | Վարկի տրամադրման եղանակը | Կանխիկ |
| 2.5 | Անվանական տարեկան տոկոսադրույք | 18% |
| 2.6 | Վարկային հաշվի հավելյալ* սպասարկմամբ վարկի ստացման ընտրության դեպքում տոկոսադրույքից զեղչ | Տոկոսադրույքի մասով զեղչը որոշվում է վարկի գումարից կախված․ - մինչև 500 USD (ներառյալ)՝ տարեկան անվանական տոկոսադրույք հանած 1,5%, - 500 USD ավել վարկի գումարի դեպքում՝ տարեկան անվանական տոկոսադրույք հանած 1% |
| 2.7 | Տարեկան փաստացի տոկոսադրույք | 16,2%-24% |
| 2.8 | Վարկի առավելագույն ժամկետ | 1080 օր |
| 2.9 | Վարկի նվազագույն ժամկետ | 365 օր |
| 2.10 | Մեկ Վարկառուի գծով առավելագույն սահմանաչափ |
* հաշվարկված վարկի ձևակերպման պահին Բանկում սահմանված USD արժույթի առքի անկանխիկ փոխարժեքով: **LTV-վարկի առավելագույն հարաբերակցությունը գրավի գնահատված արժեքի նկատմամբ: |
| 2.11 | Վարկի նվազագույն գումար | 30 000 ՀՀ դրամին համարժեք ԱՄՆ դոլար` հաշվարկված վարկի ձևակերպման պահին Բանկում սահմանված արժույթի առքի անկանխիկ փոխարժեքով |
| 2.12 | Վարկի վաղաժամկետ մարում | Վաղաժամկետ մարման մասով սահմանափակումներ չկան: Վարկառուն/ները իրավունք ունի/են՝ - առանց որևէ պատճառաբանության միակողմանիորեն լուծել վարկային պայմանագիրը դրա կնքմանը հաջորդող 7 աշխատանքային օրվա ընթացքում (մտածելու ժամանակ): Այդ դեպքում Վարկառուն/ները պարտավոր է/են վարկի փաստացի օգտագործված օրերի համար վճարել վարկային պայմանագրով նշված փաստացի տոկոսադրույքով հաշվարկված տոկոսագումարները: - վարկային պայմանագրով նախատեսված ժամկետներից շուտ մարել վարկը: Տվյալ դեպքում Վարկառուի/ների նկատմամբ տուժանք չի կիրառվում, ընդ որում`
| 2.13 | Վարկի տրամադրման միանվագ միջնորդավճար | Միջնորդավճար նախատեսված չէ |
| 2.14 | Վարկային հաշվի սպասարկման ամսական միջնորդավճար (պարտադիր) | Միջնորդավճար նախատեսված չէ |
| 2.15 | Վարկային հաշվի հավելյալ* սպասարկման ամսական միջնորդավճար (կամավոր) | Տրամադրված վարկի գումարի 0.15%, բայց ոչ ավել, քան 3,000 ՀՀ դրամ |
| 2.16 | Ապահովում | Որպես գրավ ընդունվում են ոսկյա իրեր: Գրավի գնահատման ժամանակ հաշվի չի առնվում նրա գեղարվեստական արժեքը, թանկարժեք և կիսաթանկարժեք քարերը` այսինքն գնահատվում է բացառապես ոսկին: Եթե զարդը մի քանի մետաղների և հարգի տարասեռ համաձուլվածք է, ապա գնահատման ենթակա չէ: |
| 2.17 | Վարկի առավելագույն հարաբերակցությունը գրավի գնահատված արժեքի նկատմամբ | 100-150%: 4 ամսից ոչ պակաս "ՎՏԲ - Հայաստան Բանկ" ՓԲԸ-ում "Ոսկի+10% գյուղատնտեսներին"/"Ոսկի+30% գյուղատնտեսներին"-ի վարկի սպասարկման դեպքում, որի ժամկետանց պարտավորությունների օրերի թիվը վերջին 12 ամիսների ընթացքում չի գերազանցում 15 օրը, վարկը կարող է երկարաձգվել (այդ թվում` առանց վարկի ժամկետի երկարացման) համապատասխանաբար LTV=120% ("Ոսկի+10% գյուղատնտեսներին"-ի դեպքում)/140% ("Ոսկի+30% գյուղատնտեսներին"-ի դեպքում): |
| 2.18 | Վարկի տրամադրման ժամկետ | Մինչև 1 աշխատանքային ժամ (կախված գրավադրվող ոսկու քանակից) |
| 2.19 | Վարկային հայտով որոշման գործողության ժամկետ | 20 օրացուցային օր` վարկային հայտով որոշում կայացնելու պահից |
| 3 | Վարկառուի նկատմամբ հիմնական պահանջներ | |
| 3.1 | Նոր վարկ ձևակերպել ցանկացող հաճախորդների նկատմամբ նվազագույն պահանջը | Վարկի ձևակերպման պահին Բանկի ԱԲՀ-ի տվյալներով տվյալ հաճախորդի անունով չպետք է լինեն ժամկետանց և/կամ սուբյեկտիվ կամ օբյեկտիվ պատճառներով դասակարգված գործող վարկեր: |
| 3.2 | Վարկի գումարը/ ժամկետը փոխել ցանկացող հաճախորդների նկատմամբ նվազագույն պահանջները (վարկի գումարի ավելացնելու կամ պակասեցնելու ուղղությամբ հնարավոր ճշգրտմամբ` կախված գործարքի ամսաթվի դրությամբ գրավի գնահատված արժեքից) | 1) Վարկի երկարաձգման (գործող վարկի գումարի/ժամկետի փոփոխման) պահին տվյալ վարկը չպետք է լինի ժամկետանցված, սակայն բացառապես Հաճախորդի սեփական միջոցների հաշվին տվյալ վարկի գծով բոլոր ժամկետանց պարտավորությունները մարելու դեպքում ԱԲՀ-ում հնարավոր կլինի իրականացնել երկարաձգումը: 2) Այն դեպքում, եթե վարկի երկարաձգման (գործող վարկի գումարի/ժամկետի փոփոխման) պահին Բանկի ԱԲՀ-ի տվյալներով տվյալ հաճախորդի անունով առկա են գործող այլ վարկեր, որոնք դասակարգված են սուբյեկտիվ կամ օբյեկտիվ պատճառներով, ապա ԱԲՀ-ում երկարաձգումը հնարավոր կլինի իրականացնել միայն 3 ամիս ժամկետով և անուիտետային մարման եղանակից տարբերվող վարկի մարման եղանակով, որը սահմանված է սույն պայմանների և սակագների համաձայն: Ընդ որում վարկի պայմանագրային գումարը երկարաձգումից հետո չպետք է լինի ավել, քան գործող վարկի պայմանագրային գումարը: Սակայն դուրս գրված վարկերի երկարաձգումը հնարավոր չէ: 3) LTV>100% պրոդուկտի պայմաններով վարկի երկարաձգման (գործող վարկի/ժամկետի փոփոխման) պահին մինչև գործող վարկի վերջնաժամկետի ավարտն ընկած ժամանակահատվածը չպետք է գերազանցի 1 օրացուցային ամիսը: |
| 3.3 | Վարկառուի վարկային պատմության հանդեպ պահանջներ | Բանկի համապատասխան պահանջներին բավարարող դրական վարկային պատմություն |
| 3.4 | Վարկառուի տարիքի նկատմամբ պահանջներ | LTV>100% վարկերի դեպքում վարկառուի տարիքը վարկը մարելու պահին չպետք է գերազանցի 70 տարեկանը: |
| 3.5 | Վարկառուի զբաղվածության նկատմամբ պահանջներ | “Ոսկի+50%” վարկի դեպքում` Բանկի աշխատավարձային ծրագրերի (հավատարմագրված կազմակերպությունների) աշխատակիցներ, որոնք բավարարում են Բանկի նվազագույն պայմաններին |
| 4 | Այլ պայմաններ | |
| 4.1 | Տույժ վարկառուի պարտավորությունների չկատարման դեպքում (յուրաքանչյուր ժամկետանց օրացուցային օրվա համար) | 0,09% ժամկետանց գումարից և հաշվարկված տոկոսներից |
| 4.2 | Լիազորագրի ձևակերպում Բանկի ներսում | 3,900 ՀՀ դրամ |
| 4.3 | Վարկային հաշվի գծով քաղվածքի/տեղեկանքի տրամադրում | "ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ" ՓԲԸ գործող "Բանկային հաշիվների բացման և սպասարկման պայմանների և սակագների" համաձայն |
| 4.4 | Առանց գրավի ազատման վարկը մարելու դեպքում գրավի պահպանության միջնորդավճար | Վարկը առանց գրավի ազատման մարելու դեպքում, երբ գրավը մնում է Բանկում` այն ձևակերպվում է որպես ի պահ ընդունված արժեք և վարկը մարելուց հետո 16-րդ աշխատանքային օրվանից սկսած հետագայում հաճախորդից գանձվում է արժեքների պահպանության միջնորդավճար` յուրաքանչյուր օրացուցային օրվա համար գրավի գնահատված արժեքի 0,01%-ի չափով:* |
| 4.5 | Վարկի ամբողջական մարման դեպքում գրավադրված ոսկյա իրերի վարկառու- գրավատուին հետ վերադարձման ժամկետը | Բանկի գործող ընթացակարգի համաձայն՝ Բանկի մասնաճյուղում գտնվող գրավադրված ոսկյա իրերը վերադարձվում են վարկառու-գրավատուին վարկի մարման օրվան հաջորդող աշխատանքային օրվա ընթացքում` Բանկի մասնաճյուղ վարկառուի ներկայանալուն պես: Բացառիկ դեպքերում մասնաճյուղի կառավարչի համաձայնեցմամբ գրավը Հաճախորդին կարող է վերադարձվել անմիջապես վարկը ամբողջությամբ մարելուց հետո կամ նույն աշխատանքային օրվա ընթացքում: |
| 5 | Գրավի նկատմամբ հիմնական պահանջներ | |
| 5.1 | Գրավի արժեքի գնահատում | Ոսկյա իրերի գրավի գնահատման արժեքի մասին տեղեկատվություն ստանալու համար անհրաժեշտ է դիմել Բանկի ցանկացած մասնաճյուղ: Տարբեր հարգերի 1գ. ոսկու գնահատման արժեքը ներկայացված է Բանկի ինտերնետային կայքում |
* Վարկային հաշվի հավելյալ սպասարկումը իր մեջ ներառում է հետևյալ ծառայությունները. - հատուկ ընդհանրացված տեղեկատվական ձևաչափով հաճախորդի վարկային պատմության վերաբերյալ (ԱՔՌԱ հարցման պատասխանի հիման վրա ձևավորված) տեղեկատվության տրամադրում, - դժբախտ պատահարներից ապահովագրություն` վարկի գումարի/մնացորդի չափով Վարկային հաշվի հավելյալ սպասարկման ժամանակահատվածում: | ||
Հաճախորդիվարկայինհայտըմերժվումէ, եթե`
Ուշադրություն` Վարկի տոկոսագումարները հաշվարկվում են անվանական տոկոuադրույքի հիման վրա: Իսկ տարեկան փաստացի տոկոսադրույքը ցույց է տալիս, թե որքան կարժենա վարկը ձեզ համար տոկոսագումարները և այլ վճարները սահմանված ժամկետներում և չափերով կատարելու դեպքում: Տարեկան փաստացի տոկոսադրույքի հաշվարկման կարգը կարող եք գտնել այստեղ: Ուշադրություն` Արտարժույթով վարկերի դեպքում փոխարժեքի փոփոխությունը կարող է ազդել վարկի մարումների վրա: Ուշադրություն` Դուք իրավունք ունեք հաղորդակցվել ֆինանսական կազմակերպության հետ Ձեր նախընտրած եղանակով՝ փոստային կապի միջոցով կամ էլեկտրոնային եղանակով: էլեկտրոնային եղանակով տեղեկատվության ստացումը ամենահարմարավետն է: Այն հասանելի է 24/7 ռեժիմով, զերծ է թղթային տեղեկատվության կորստի ռիսկերից և ապահովում է գաղտնիություն: Ուշադրություն` Հարգելի հաճախորդ` Վարկային հայտի վերաբերյալ դրական որոշում կայացնելուց հետո նախքան վարկային պայմանագրի կնքումը համաձայն ՀՀ ԿԲ խորհրդի 2009թ. հուլիսի 28-ի թիվ 229-Ն որոշմամբ հաստատված «Ֆինանսական կազմակերպությունների գործարար վարվելակերպի կանոնները» կանոնակարգ 8/05-ի» Բանկը Ձեզ տրամադրում է Անհատական թերթիկ, որում կներկայացվեն Ձեզ տրամադրվելիք վարկի անհատական պայմանները: ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ` Բանկը` «Փողերի լվացման և ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարի մասին» ՀՀ օրենքով սահմանված Հաճախորդի պատշաճ ուսումնասիրության նպատակով, կարող է Հաճախորդից «Ճանաչիր քո հաճախորդին» («Know your customer») սկզբունքի հիման վրա պահանջել լրացուցիչ փաստաթղթեր կամ այլ տեղեկություններ, ինչպես նաև բանավոր հաղորդակցման ընթացքում լրացուցիչ հարցեր տալ Հաճախորդին: ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ` Օտարերկրյա հաշիվների հարկային համապատասխանության ակտի (Foreign Account Tax Compliance Act (FATCA))» հիման վրա ԱՄՆ-ի հետ կնքած համաձայնագրի համաձայն Բանկը Ձեր՝ ԱՄՆ հարկատու հանդիսանալու հանգամանքը պարզելու համար կարող է իրականացնել լրացուցիչ տեղեկատվության հավաքագրում: Զգուշացում՝Պարտավորությունների չկատարման դեպքում գրավը պարտավորությունները ծածկելու համար բավարար չլինելու դեպքում պարտավորությունը կարող է մարվել վարկառուի այլ գույքի հաշվին: Զգուշացում՝Ձեր գույքը (տունը, մեքենան կամ այլ) կարող է առգրավվել, եթե Դուք ժամանակին չկատարեք Ձեր տոկոսագումարների եվ վարկի գումարի մարումները։ Զգուշացում՝ Ձեր կողմից տոկոսագումարների և վարկի գումարի մարումները ժամանակին չվճարելու դեպքում Ձեր մասին տեղեկատվությունը կգրանցվի վարկային ռեգիստրում, որտեղ ձևավորվում է Ձեր վարկային պատմությունը: Դուք իրավունք ունեք վարկային բյուրոյից տարեկան մեկ անգամ անվճար ձեռք բերել Ձեր վարկային պատմությունը: Վատ վարկային պատմությունը կարող Է խոչընդոտել Ձեզ` ապագայում վարկ ստանալու ժամանակ: “ՎՏԲ - Հայաստան Բանկ” ՓԲԸ կողմից ֆիզիկական անձանց մատուցվող ծառայությունների պայմանները և կանոնները (հրապարակային օֆերտա) (գործում է 15.09.2020թ.-ից) | ||

Условия и тарифы микрокредитов сельскохозяйственникам под залог золотых изделий без комиссий
| 1.1 | Место оформления кредита | Условия и тарифы микрокредитов сельскохозяйственникам под залог золотых изделий без комиссий | |
| 1.2 | Целевое назначение | Микрокредит сельскохозяйственникам-резидентам РА под залог золотых изделий | |
| 2 | Параметры продукта | ||
| 2.1 | Способ погашения | 1) аннуитетные платежи 2) 31% от суммы кредита погашается аннуитетными платежами до предпоследнего погашения, а 69% от суммы кредита плюс проценты, начисленные на остаток основного долга, погашаются в конце срока | |
| 2.2 | Валюта кредита | Доллар США (USD) | |
| 2.3 | Валюта выплачиваемых процентов за кредит | Драм РА (AMD) | |
| 2.4 | Способ предоставления кредита | Наличный | |
| 2.5 | Номинальная годовая процентная ставка | 18% | |
| 2.6 | Льгота по процентной ставке в случае выбора получения кредита с дополнительным* обслуживанием ссудного счета | Льгота по процентной ставке определяется в зависимости от суммы кредита - при сумме кредита до 500 USD (включительно) - номинальная годовая процентная ставка минус 1.5%, - при сумме кредита свыше 500 USD - номинальная годовая процентная ставка минус 1% | |
| 2.7 | Фактическая годовая процентная ставка | 16,2%-24% | |
| 2.8 | Максимальный срок кредита | 1080 дней | |
| 2.9 | Минимальный срок кредита | 365 дней | |
| 2.10 | Максимальный лимит на одного заемщика |
* рассчитанный по безналичному курсу купли валюты USD, установленному в Банке на момент оформления кредита. ** LTV - максимальное соотношение кредита к оцененной стоимости залога | |
| 2.11 | Минимальная сумма кредита | эквивалент 30 000 AMD в USD, рассчитанный по безналичному курсу купли валюты, установленному в Банке на момент оформления кредита | |
| 2.12 | Досрочное погашение кредита |
| 2.13 | Единовременная комиссия за выдачу кредита | Kомиссия не предусмотрена | |
| 2.14 | Ежемесячная комиссия за обслуживание ссудного счета (обязательная) | Kомиссия не предусмотрена | |
| 2.15 | Ежемесячная комиссия за дополнительное* обслуживание ссудного счета (добровольная) | 0.15% от выданной суммы кредита, но не более 3,000 AMD | |
| 2.16 | Обеспечение | ՈВ качестве залога принимаются золотые изделия. При оценке стоимости обеспечения не учитываются художественная ценность, драгоценные и полудрагоценные и прочие камни, оценивается исключительно золото. Если изделие представляет из себя неоднородный сплав разных проб или металлов, оно не принимается к оценке. | |
| 2.17 | Максимальное соотношение кредита к оцененной стоимости залога |
| 2.18 | Срок предоставления кредита | До 1-го рабочего часа (в зависимости от количества закладываемых золотых изделий) | |
| 2.19 | Срок действия решения по кредитной заявке | 20 календарных дней с момента принятия решения по кредитной заявке | |
| 3 | Основные требования к заемщику | ||
| 3.1 | Минимальное требование к клиентам, желающим оформить новый кредит | На момент оформления кредита на имя данного клиента по данным АБС Банка не должно быть действующих просроченных и/или классифицированных по субъективной или объективной причине кредитов. | |
| 3.2 | Минимальные требования к клиентам, желающим изменить сумму/срок действующего кредита (с возможной корректировкой в сторону уменьшения или увеличения суммы кредита в зависимости от оценочной стоимости залога на дату сделки) | 1. На момент пролонгации кредита (изменения суммы/срока действующего кредита) данный кредит не должен быть просрочен, однако в случае погашения всех просроченных задолженностей по данному кредиту исключительно за счет собственных средств клиента пролонгацию в АБС будет возможно осуществить. 2. В случае если на момент пролонгации кредита (изменения суммы/срока действующего кредита) на имя данного клиента по данным АБС Банка имеются действующие иные кредиты, классифицированные по субъективной или объективной причине, то пролонгацию в АБС будет возможно осуществить только на срок 3 месяца и с установленным согласно настоящим условиям и тарифам способом погашения кредита, отличным от аннуитетного. При этом договорная сумма кредита после пролонгации не должна быть больше договорной суммы действующего кредита. Однако пролонгация списанных кредитов невозможна. 3. На момент пролонгации кредита (изменения суммы/срока действующего кредита) по условиям продукта с LTV>100% промежуток времени до истечения срока окончания действующего кредита не должен превышать 1 календарный месяц. | |
| 3.3 | Требования к кредитной истории заемщикa | Положительная кредитная история, удовлетворяющая соответствующим требованиям Банка | |
| 3.4 | Требования к возрасту заемщика | В случае кредитов с LTV>100% возраст заемщика на момент погашения кредита не должен превышать 70 лет. | |
| 3.5 | Требования к занятости заемщика | В случае “Золото+50% сельскохозяйственникам” - сотрудники зарплатных проектов Банка (компаний, прошедших аккредитацию), удовлетворяющие минимальным требованиям Банка | |
| 4 | Прочие условия | ||
| 4.1 | Пеня при неисполнении обязательств заемщиком (за каждый просроченный календарный день) | 0,09% от просроченной суммы кредита и от просроченной суммы процентов | |
| 4.2 | Оформление доверенности внутри Банка | 3,900 AMD | |
| 4.3 | Предоставление выписки/справки по кредитному счету | Согласно “Условиям и тарифам открытия и обслуживания банковских счетов физических лиц”, действующим в ЗАО “Банк ВТБ (Армения)” | |
| 4.4 | Комиссия за хранение залога при погашении кредита без освобождения залога | В случае погашения кредита без освобождения залога, когда залог остается в Банке, он оформляется как принятая на сохранность ценность и начиная с 16-го рабочего дня после погашения кредита с клиента взимается комиссия за хранение ценностей в размере 0,01% от оцененной стоимости залога за каждый календарный день.* * В случае смерти заемщика при предъявлении наследником(ами) свидетельства о наследстве для получения залога комиссия за хранение залога не взимается. | |
| 4.5 | Срок возвращения золотых изделий заемщику-залогодателю при полном погашении кредита |
| 5 | Основные требования к залогу | ||
| 5.1 | Оценка стоимости залога | Для получения информации о стоимости оценки залога золотых изделий необходимо обратиться в любой филиал Банка. Стоимость оценки 1г. золота различных проб представлен на интeрнет сайте Банка | |
* Дополнительное обслуживание ссудного счета включает следующие услуги: - предоставление информации о кредитной истории Клиента (на основе ответа АКРА) в специальном обобщенном формате, - страхование от несчастных случаев на сумму/остаток кредита в период дополнительного обслуживания ссудного счета. | |||
Внимание! Проценты по кредитам рассчитываются на основе номинальной процентной ставки. А фактическая годовая ставка показывает, сколько будет стоить Вам кредит при уплате процентов и других платежей в установленных размерах и в установленные сроки. Порядок расчета фактической годовой процентной ставки можете найти здесь. Внимание! В случае кредитов в иностранной валюте изменения курсов могут повлиять на погашения кредита. Внимание! Вы имеете право на коммуникацию с финансовой организацией с помощью выбранного Вами способа – посредством почтовой связи или электронным способом. Получение информации электронным способом самый удобный метод. Он доступен в режиме 24/7, не содержит риск потери бумажной информации и обеспечивает конфиденциальность. Внимание! Уважаемый Клиент, после принятия положительного решения по кредитной заявке и до подписания кредитного договора, в соответствии с Регламентом 8/05 “О правилах делового поведения финансовых организаций”, утвержденного 28-го июля 2009г. решением совета ЦБ РА номер 229-Н, Банк Вам предоставляет Индивидуальный листок, где будут представлены индивидуальные условия предоставляемого Вам кредита. Внимание! С целью проведения надлежащего изучения Клиента на основании Закона РА “О противодействии легализации преступных доходов и финансированию терроризма” Банк по принципу “Знай своего Клиента” (“Know your customer”) может потребовать от Клиента предоставить дополнительные документы или другую информацию, а также во время устного общения задать дополнительные вопросы Клиенту. Внимание! На основании закона “О соблюдении налогового законодательства на иностранных счетах (Foreign Account Tax Compliance Act (FATCA))” и согласно соглашению, подписанному с США, Банк с целью выявления факта налогоплательщика США может запросить дополнительную информацию с Клиента. Предупреждение!В случае неисполнения обязательств и недостаточности залога обязательство может быть погашено за счет другого имущества заемщика. Предупреждение! Ваше имущество может быть конфисковано (дом, автомобиль или иное) в случае несвоевременного погашения процентов и суммы основного долга. Предупреждение!В случае несвоевременного погашения процентов и суммы основного долга информация о Вас будет размещена в кредитном регистре, где формируется Ваша кредитная история. Вы вправе раз в год бесплатно приобрести Вашу кредитную историю из кредитного регистра. Плохая кредитная история может препятствовать Вам в будущем при получении кредита. | |||