Արժեթղթերի թողարկման չափանիշների և պայմանների մշակում` հաշվի առնելով թողարկողի նպատակը, նրա ֆինանսատնտեսական վիճակը, ռիսկերը և արժեթղթերի շուկայի ենթակառուցվածքները; ներդրումային պլանավորում, բիզնես պլանի մշակում և այլն:
Արժեթղթերի թողարկման ազդագրի մշակում և այն գրանցելու հետ կապված աշխատանքների կազմակերպում
Արժեթղթերի թողարկման ազդագրի պատրաստում կամ պատրաստման գործընթացին աջակցություն,
Արժեթղթերի թողարկման բոլոր փուլերում տեղեկատվության բացահայտման հետ կապված ծառայությունների մատուցում` “Շահագրգիռ ներդրողներին հասանելի փաստաթղթի” պատրաստում և տարածում պոտենցիալ ներդրողների շրջանակում , արժեթղթերի թողարկման չափանիշների և պայմանների վերլուծություն` ներդրողների գրավչության և ռիսկերի տեսանկյունից,
Թողարկման սինդիկատի կազմակերպում և վերջինիս գործունեության ուղեկցում,
Թողարկողի և շուկայի օպերատոների համագործակցության կազմակերպում և այլն:
Արժեթղթերի տեղաբաշխում
Պոտենցիալ ներդրոցների ներգրավում` հաշվի առնելով նրանց կողմից ռիսկ կշռելու պատրաստակամությունը և արժեթղթերի գրավչությունը,
Արժեթղթերի թողարկման վերաբերյալ հրապարակային շնորհանդեսների(road show), թողարկողների և պոտենցիալ ներդրողների հանդիպումների, ինչպես նաև արժեթղթերի թողարկման հետ կապված տեղեկատվության բացահայտման ՀՀ օրենսդրությամբ ոչ պարտադիր համարվող այլ միջոցառումների կազմակերպում,
Բաժանորդագրության կազմակերպում և իրականացում
Արժեթղթերի թողարկման հետ առնչվող ծառայությունների մատուցում` դեպո հաշիվների և բրոքերային հաշիվների բացում։
Արժեթղթերի շրջանառության հետ կապված ծառայություններ
Աջակցություն թողարկողին արժեթղթերը բորսայական առևտրին թույլատրելու նպատակով։ Մասնավորապես` փաստաթղթերի հավաքագրում, պատրաստում, համաձայնեցում և ներկայացում։